Monitoring Kanalizacji -Kamerowanie kanalizacji

Profesjonalnie zajmujemy się udrażnianiem zapchanych rur kanalizacyjnych i nie tylko.
Poznaj "ŚWIAT INSTALACJI".

Działamy na terenie
Łodzi i okolic

Odpowiadamy w możliwie
jak najkrótszym czasie

Działamy od pon. do pt.
w godz. 08:00 - 16:00

Nie pobieramy opłat
za nieusunięte awarie

Usługi przeglądów okresowych sieci kanalizacyjnych i inspekcja TV nowo wybudowanych przyłączy sanitarnych -woj. łódzkie

przeglądy - okresowe - kanalizacji

Usługi monitoring kanalizacji

Monitoring kanalizacji, jest usługą polegającą na przeglądzie instalacji kamerą inspekcyjną, pod kątem uszkodzeń oraz innych błędów montażowych powodujących awarie sieci i instalacji kanalizacyjnej. Monitoring rur wykonywany jest najcześciej podczas diagnozy kanalizacji, gdy często ulega ona awariom w postaci zatykania się rur, przy odbiorach powykonawczych instalacji kanalizacji, podczas naprawy  sieci kanalizacyjnej, w czasie  renowacji oraz napraw punktowych sieci kanalizacyjnej. 

W jakim zakresie średnic przeprowadzamy inspekcję TV?

Inspekcja TV kanalizacji przeprowadzamy w zakresie średnic od 32 do 500 mm, z zapisem na nośniku DVD, SD, wraz z spadkami i raportem, pomiarem owalności i uszkodzeń rur.
Odbiory powykonawcze instalacji kanalizacji, kompleksowy monitoring sieci kanalizacyjnej. Ocena stanu faktycznego kanałów kanalizacyjnych. 

Świat Instalacji

W jakim zakresie średnic przeprowadzamy inspekcję TV?

Inspekcja TV kanalizacji przeprowadzamy w zakresie średnic od 32 do 500 mm, z zapisem na nośniku DVD, SD, wraz z spadkami i raportem, pomiarem owalności i uszkodzeń rur.
Odbiory powykonawcze instalacji kanalizacji, kompleksowy monitoring sieci kanalizacyjnej. Ocena stanu faktycznego kanałów kanalizacyjnych. 

Jakim sprzętem dysponujemy?

KAMERY MICRO

Kamery micro wykorzystujemy do zakamarków, do miejsc gdzie zwykłą kamerą endoskopową nie wejdziemy. Dużym atutem jest to że możemy strumień obiektywu skierować w 4 różnych kierunkach.

mini kamera do inspekcji

KAMERY NANO

Kamery nano to klasa sama w sobie średnica głowicy pozwala nam na zbadanie odpływów liniowych w łazience czy sprawdzenie poprawności wykonania przy dużej ilości załamań także tych 90 stopniowych.

kamera mini do kanalizacji

KAMERY WPYCHANE

Kamer wpychane charakteryzują się dużym obszarem widoczności przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej widoczności. Bardzo często wykorzystujemy je  do średnic od 75 do 110 mm.

kamera wpychana 60 Metro

KAMERY WPYCHANE 60M

Kamery wpychane o długości 60m świetnie nadają się do sprawdzenia długich odcinków. Ich włókno świetnie utrzymuje stabilność i pokonuje łagodne łuki wbudowane w sieć kanalizacyjną.

kamera wpychana obrotowa

KAMERY OBROTOWE STANDARD

Dzięki  inteligentnej kamerze panoramicznej sprawdzimy nawet najbardziej odległe kąty. Kamera jest jedną z najmniejszych w swoim rodzaju – umożliwia badanie rur o średnicy od 50 mm.

KAMERY OBROTOWE MAXI

Kamery obrotowe maxi wpychane do panoramiczne kamery dzięki którym znajdziemy najmniejsze nieprawidłowości w Państwa instalacji. Zakres zastosowania 75 -300 mm

kamera samojezdna do monitoringu

KAMERY SAMOJEZDNE DO MAŁYCH ŚREDNIC

Kamery samojedne o długości 50m świetnie nadają się do sprawdzenia długich odcinków. Ich włókno świetnie utrzymuje stabilność i pokonuje łagodne łuki wbudowane w sieć kanalizacyjną.


Kamery samojedne średnie dzięki  inteligentnej i nowoczesnemu obiektywowi panoramicznemu sprawdzają się  w zakesie średnic od 200 do 300 mm
kamera samojezdna do rurociągów

KAMERY SAMOJEZDNE MAXI

Zespoły kamer samojezdnych z dodatkowymi oświetleniami Led  i nadstawkami obiektywów szerokokątnych. 

Co daje inspekcja rur kanalizacyjnych?

Inspekcja TV kanalizacji gwarantuje ocenę stanu faktycznego w jakim znajduje się monitorowany odcinek oraz wykrywa wady powodujące awarie i zalewanie budynku. Kamerowanie kanalizacji wykonywane jest także, w przypadkach powtarzających się niedrożności i zapchań instalacji kanalizacyjnej. Profesjonalna usługa kamerą inspekcyjną pokazuje wszelakie problemy związane z eksploatacją, takie jak deformacja rury – zagniecenia, niepoprawne połączenia kielichowe -wystające uszczelki i oringi, załamania poziomych odcinków – przeciw spadki instalacji. 

 

Monitoring kanalizacji - jak przebiega?

Cały proces przebiegu monitoringu instalacji składa się z kilku etapów  i warunków które muszą być spełnione. Po pierwsze instalacji musi być dokładnie wyczyszczona i przepłukana ciśnieniowo, w celu poprawnego odczytu i zweryfikowaniu obrazu. Każde zabrudzenie powoduje zaklejanie  głowicy kamery co prowadzi do wydłużenia całego procesu monitoringu!  Po drugie instalacja kanalizacyjna musi być wyłączona z eksploatacji na czas przeprowadzania prac serwisowych. W skrajnych przypadkach wykorzystujemy do tego celu korki pneumatyczne tamujące przepływ ścieków. Po trzecie dostarczenie dokumentacji technicznej w celu weryfikacji i naniesienia ewentualnych zmian przebiegu instalacji – oczywiście jeśli inwestor taką posiada. 

Sam proces monitoringu, polega na wprowadzeniu głowicy kamery do badanego przewodu na przewodzie połączonym z panelem sterującym. Operator działający na miejscu dobiera odpowiednie urządzenie monitorujące wraz z akcesoriami pomocniczymi do rodzaju badanej instalacji. Cały proces zapisywany jest na jednostce centralnej przy użyciu odpowiedniego oprogramowania w którym raportuje się cały przebieg prac.

Monitoring kanalizacji - co zyskujemy?

 • precyzyjny przebieg trasy kanalizacji,
 • lokalizację uszkodzonego odcinka rurociągu,
 • pomiary spadku instalacji,
 • pomiar zanieczyszczeń dna kanału,
 • pełny raport i protokół z inspekcji,
 • dokumentacja do odbioru obiektu.

Kamerowanie kanalizacji - jaki to koszt?

Ceny za nasze usługi wyliczamy każdorazowo indywidualnie w oparciu o wiele czynników, m.in. dojazd do klienta, rodzaj kamerowania, rodzaj wykorzystanego sprzętu i czas usunięcia usterki. W celu wycenienia kosztu usługi naszej firmy, zapraszamy do  kontaktu bezpośredniego. Odpowiemy na każde pytanie.

Usługi uzupełniające inspekcję kanalizacji

udrażnianie - zlewu

Czyścimy i przepychamy rury kanalizacyjne różnymi metodami:

 • czyszczenie sprężynami mechanicznymi
 • czyścimy mechanicznie wysokoobrotowymi urządzeniami
 • czyścimy kanalizację ciśnieniowo WUKO

Wykonujemy bezinwazyjną renowację instalacji kanalizacyjnych:

 • renowacja pionów kanalizacji
 • punktowe uszkodzenia instalacji kanalizacyjnych
 • renowację przyłączy kanalizacji

Inspekcja TV kanalizacji - Łódź i okolice.

Wykonanie inspekcji tv instalacji kanalizacyjnej to niezbędny element procesu uzyskania dokumentu odbioru instalacji i budynku. Skontaktuj się z nami.