Zadymianie kanalizacji –
metoda wykrywania
miejsc nieszczelności instalacji

Zadymianie kanalizacji

Częstym problem w budynkach jednorodzinnych są niewielkie i trudne do wykrycia nieszczelności instalacji kanalizacyjnych. Następstwem takiej awarii najczęściej jest wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń. Dzięki usłudze zadymiania kanalizacji szybko i skutecznie można wykryć takie miejsca.

Wykorzystujemy profesjonalny generator kanałowy. Z urządzenia generowany jest gęsty dym, który wtłaczamy w rury kanalizacyjne pod małym ciśnieniem. Dym ten jest całkowicie bezwonny i bezpieczny dla otoczenia. medium szybko rozchodzi się po całej instalacji kanalizacyjnej wydostając się przy tym na zewnątrz przez wszelkie nieszczelności, studnie rewizyjne, czyszczaki, kratki itp.

Zadymianie kanalizacji - jak się wykonuje?

Zadymiarka kanałowa wypełnia dymem rury, szachty różnego rodzaju kanały pozwalając zlokalizować miejsca nieszczelności, wycieki czy nieprawidłowe połączenia. Dzięki zadymiarce mamy pełną kontrolę rurociągów i drenaży.
Zasada działania zadymiarki polega na wtłoczeniu w sprawdzany kanał odpowiedniej ilości dymu w nieograniczonym zakresie długości , a nietoksyczny płyn z którego wytwarza się czynnik jest całkowicie bezpieczna.
Najczęściej stosujemy urządzenie do lokalizacji nielegalnych przyłączy, sprawdzenia drożności, czy namierzeniu podłączonych odbiorników.

Zadymiarka - gdzie jeszcze pomoże?

Za pomocą urządzenia wykonujemy testy urządzeń przeciwpożarowych konieczne do prawidłowego działania systemu zabezpieczającego. Sprawdzamy szczelność instalacji wentylacyjnych, rekuperacji czy kanałów spalinowych.

Zadymianie rur kanalizacyjnych doskonale sprawdza się w przypadku wykrywania nieszczelności kanalizacji w budynkach.

zadymianie rur kanalizacyjnych

Zadymiarka - zastosowanie

Za pomocą zadymiarki kanałowej możemy wprowadzić obojętny dym do sieci kanalizacyjnej w celu:

  • sprawdzenia jej szczelności;
  • likwidacji nielegalnych przyłączy;
  • ujawniania nielegalnego podłączenia wód opadowych i drenażowych;
  • ujawnienia miejsc jej połączenia z kanalizacją deszczową.

Zadymianie kanalizacji - jaki to koszt?

Ceny za nasze usługi wyliczamy każdorazowo indywidualnie w oparciu o wiele czynników, m.in. dojazd do klienta, rodzaj instalacji, rodzaj wykorzystanego sprzętu i czas usunięcia usterki. W celu wycenienia kosztu usługi naszej firmy, zapraszamy do  kontaktu bezpośredniego. Odpowiemy na każde pytanie.

Usługi uzupełniające renowację kanalizacji

udrażnianie - zlewu

Czyścimy i przepychamy rury kanalizacyjne różnymi metodami:

  • czyszczenie sprężynami mechanicznymi
  • czyścimy mechanicznie wysokoobrotowymi urządzeniami
  • czyścimy kanalizację ciśnieniowo WUKO

Wykonujemy kompleksową usługę monitoringu TV kanalizacji

  • kamerujemy piony kanalizacyjne
  • monitorujemy sieci zewnętrzne

Zadymianie kanalizacji

Działamy na terenie Łodzi i okolic. Świadczymy profesjonalne usługi związane z wykrywaniem miejsc wydostawania się nieprzyjemnych zapachów z instalacji kanalizacji. Skontaktuj się z nami!